ACADEMICA - nowa usługa w nakielskiej bibliotece

Zapraszamy Użytkowników do korzystania w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nakle nad Notecią z nowej usługi dostępu do Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych (CWPN) - Academica, utworzonej przez Bibliotekę Narodową.
https://academica.edu.pl/

Academica udostępnia zasoby cyfrowe Biblioteki Narodowej - prawie 3 i pół miliona publikacji ze wszystkich dziedzin wiedzy, w tym współczesne książki i czasopisma.

Daje dostęp do literatury naukowej i popularnonaukowej potrzebnej w procesie kształcenia oraz przygotowywania prac licencjackich i magisterskich. System pozwala użytkownikom na przeszukiwanie zasobów, rezerwację obiektów, wyświetlanie publikacji i tworzenie notatek do obiektów.

Oferuje możliwość korzystania z zasobów z domeny publicznej, które są udostępniane na wolnych licencjach lub w oparciu o licencje udzielone BN, jak i ze zbiorów objętych ochroną prawa autorskiego.

System rezerwacji online pozwala zarejestrowanemu użytkownikowi zarezerwować wybrane publikacje na określony dzień oraz godzinę i korzystać z nich na przeznaczonym do tego celu terminalu, który mieści się w Wypożyczalni Książek przy. ul. Dąbrowskiego 20 w Nakle, dostępnym w godzinach otwarcia biblioteki.

Aby skorzystać z bazy, należy:

  • posiadać aktywne konto biblioteczne (bez zaległości) w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nakle nad Notecią,
  • zaakceptować regulamin użytkownika CWPN Academica https://academica.edu.pl/static/Regulamin-uzytkownika-Academica.pdf
  • w przypadku małoletnich oraz innych osób, których zdolność do czynności prawnych jest ograniczona wypełnić oświadczenie (przez przedstawiciela ustawowego).

Pytania związane z bazą Academica prosimy kierować do Oddziału Informacji Naukowej BUWr na adres e-mail: sin.bu@uwr.edu.pl lub tel. 71 375 24 18

Uwaga!
Stanowisko z terminalem dostępowym do CWPN Academica może być wykorzystywane przez jednego użytkownika przez jedną godzinę, jeżeli są inni oczekujący na dostęp do komputera. Po upływie tego czasu użytkownik jest zobowiązany zakończyć sesję i udostępnić miejsce osobie oczekującej.