Koncert Emilii Pawłowskiej w nakielskiej bibliotece

W upalną czerwcową środę w nakielskiej bibliotece wystąpiła Emilia Pawłowska z koncertem zatytułowanym „Akustycznie”. Towarzyszył jej Maciej Olesiński, grający na gitarze akustycznej.

Artystka zaprezentowała utwory ze swojej debiutanckiej płyty „Niebo nad jeziorem”, do tekstów regionalnych poetek Anny Szucy i Aliny Rzepeckiej. Nie zabrakło również coverów piosenek znanych polskich kompozytorów tj. Seweryn Krajewski czy Andrzej Sikorowski.

Nostalgiczne kompozycje oraz poetyckie teksty wywołały pozytywne emocje oraz refleksję i zadumę. Wokalne popisy i muzyczny kunszt artystki zostały wysoko ocenione przez słuchaczy.

Artystka prowadziła ożywiony dialog z publiką, dzieliła się swoimi historiami osobistymi oraz przeżyciami. Wykazała ponadto sporą wiedzę na temat nakielskiej książnicy, zresztą nie bez przyczyny, gdyż jak wspomniała przez kilka lat pracowała w bibliotece.

Na koniec licznie zgromadzona publiczność razem z Emilią Pawłowską zaśpiewała „Smutną piosenkę retro” Andrzeja Sikorowskiego. Niezwykła atmosfera koncertu skłoniła do refleksji, iż nie był to ostatni koncert artystki w nakielskiej bibliotece.