W 2021 roku obchodzimy 120 rocznicę urodzin oraz 40 rocznicę śmierci kardynała Wyszyńskiego. Z tej okazji Sejm i Senat jako władza ustawodawcza Rzeczypospolitej, oddała hołd Prymasowi Tysiąclecia, ustanawiając rok 2021 Rokiem kardynała Stefana Wyszyńskiego wyrażając w ten sposób pamięć, szacunek i wielkie uznanie dla całego jego życia i dokonań.
Stefan Wyszyński urodził się 3 sierpnia 1901 roku we wsi Zuzela. W 1924 roku przyjął świecenia kapłańskie. Studiował na Wydziale Prawa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, tam też obronił pracę doktorską. W Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku był wykładowcą socjologii i prawa kanonicznego. Redagował również miesięcznik „Ateneum Kapłańskie”. W czasie okupacji niemieckiej ukrywał się, pełniąc posługę jako kapelan Armii Krajowej.
W 1946 roku z rąk prymasa Augusta Hlonda przyjął święcenia biskupie, a w 1948r. sam został prymasem. W 1953 roku został aresztowany przez komunistów. Internowanie opuścił dopiero w 1956 roku.
W 1966r. przewodniczył obchodom Milenium Chrztu Polski. Natomiast w 1978r. Brał udział w konklawe, które wybrało na papieża Karola Wojtyłę.
Kardynał Wyszyński zmarł 28 maja 1981 roku. Został pochowany w archikatedrze św. Jana Chrzciciela, w krypcie biskupów warszawskich, a od 1987r. Spoczywa w specjalnie dla niego wzniesionej kaplicy grobowej.
Pośmiertnie otrzymał tytuł Prymasa Tysiąclecia. Podyktowane to było jego niezwykłymi dokonaniami.
Prymas Wyszyński był przykładem człowieka, który w swojej służbie kapłańskiej zwracał szczególna uwagę na godność człowieka. Był głosicielem wartości chrześcijańskich i zarazem mężem stanu, który jak sam mawiał kochał Ojczyznę więcej niż własne serce. Był obrońcą narodu. Domagał się od władz komunistycznych poszanowania wolności religijnej i bronił kultury polskiej.
Z okazji obchodów Roku Prymasa Tysiąclecia Filia Biblioteczna w Paterku przygotowała okolicznościową wystawę prezentującą sylwetkę kardynała oraz książki jego autorstwa.