Szanowni Czytelnicy, uprzejmie informujemy, iż dla Państwa wygody w Wypożyczalni książek przy ul. Dąbrowskiego 20 uruchomiliśmy możliwość dokonywania opłat kartą płatniczą.
„Wakacyjne spotkania w bibliotece”.
20.08.2019 Redaktor 160
grafika

Zajęcia wakacyjne w Filii Dziecięcej przy ul. Bartkowskiego 1 dobiegły końca. Był to czas spędzony z rówieśnikami, przy wspólnej, wesołej zabawie z książką i nie tylko. Tradycyjnie, jak co roku zaczynaliśmy „Czytaniem na dywanie”, które stało się już stałym i lubianym elementem naszych wspólnych spotkań. Uczestnicy zajęć brali udział w zajęciach czytelniczych, plastycznych oraz literackich. „Smocze poszukiwania Smoka Wawelskiego” oraz przygody „Baby Jagi u dentysty” to zajęcia literacko-plastyczne, które przyniosły dzieciom wiele śmiechu i radości. Ogromnym zainteresowaniem i popularnością cieszyły się także zajęcia z Kuferkiem Małego Badacza, gdzie wspólnie odkrywaliśmy uroki tego, co niesie nam przyroda. Tym razem nasze poszukiwania skupiły się na roślinach, kwiatach i liściach. Po powrocie, korzystając z zielników, które znajdują się w bibliotece odszukiwaliśmy nazwy naszych zbiorów i zapisywaliśmy w Notatniku Małego Badacza. Przy okazji tych zajęć dzieci przypomniały także „Co można zrobić dla naszej planety”, aby jej nie zaśmiecać. Dowiedziały się też, że 30 marca obchodzimy „Godzinę dla Ziemi”, gdzie właśnie na godzinę wyłączamy światło i urządzenia elektryczne. Wśród bibliotecznych atrakcji były również gry stolikowe, turniej zagadek „Sprawdzam się” , zabawy zręcznościowe, tworzenie komiksów. Uczestnicy zajęć wybrali się również z wizytą do Radia Nakło, gdzie jak zawsze, w miłej atmosferze, zapoznali się z z warsztatem dziennikarskim. Jednak największą niespodzianką dla dzieci było to,że mogły na antenie radia przekazać pozdrowienia dla bliskich i znajomych. Przy okazji zajęć „Na nudę dobre są ciekawe książki” dzieci przygotowały „Półkę z książkami na każdą okazję”polecając je innym czytelnikom. Tworzyły też własne książeczki pięknie zilustrowane. Pisały także scenariusze do przedstawień i tworzyły do nich kukiełki; „Władca ciemności kontra jednorożec” , „Wyskok zza rogu”, „Magiczne zwierzaki w poszukiwaniu jedzenia” i „Zwierzaki”, to tytuły ich przedstawień, które w grupach zaprezentowały. Zabawa w teatr bardzo się wszystkim podobała.

Miłym akcentem, na zakończenie wakacyjnych zajęć ,było stwierdzenie przez dzieci, że wspólnie spędzony czas nie był czasem straconym i ,że czekają na następne zajęcia.

 Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane
katalog online.jpg
ebooki.jpg
godziny otwarcia bibliotek.jpg
co gdzie kiedy.jpg
720.jpg
książka na telefon3.jpg
zaproponuj zakup4.jpg
blechacz.jpg
regionalia.jpg
facebook.jpg
polona.jpg
w bibliotece.jpg
bm pri pcz.jpg
pzb.jpg
visa.jpg