„Wakacyjne lato z biblioteką” w Ślesinie
31.07.2019 Redaktor 257

Od 16 do 26 lipca biblioteka w Ślesinie zorganizowała wakacyjne zajęcia dla dzieci. Był to czas wspólnych gier i zabaw integracyjnych, zajęć plastycznych  i literackich oraz edukacyjnych. 19 lipca obchodzony jest Dzień Czerwonego Kapturka. Z tej okazji w bibliotece odbyły się zajęcia poświęcone tej bajce. Były zagadki, kolorowanki, wykreślanki i rebusy. Wyobraźnią i zdolnościami plastycznymi wykazały się dzieci podczas „Dnia z bohaterami  bajek Disneya”. Natomiast zajęcia literacko –plastyczne „Kolorowe rymy Jana Brzechwy” przypomniały feriowiczom  wiersze poety, a „Na straganie” był inspiracją do zilustrowania.  Dzieci bawiły się także w fanty, bibliotecznego detektywa, a  „kuferek badacza” i wędrówki po okolicy z lornetkami i lupami umożliwiły podpatrywanie przyrody.  W czasie wakacyjnych spotkań rozmawiano także o zdrowym odżywianiu.  Uczestnicy spotkania poznali znaczenie pokarmów i ich podstawowe składniki, nową piramidę żywieniową .Wykonali  także plakaty promujące zdrowy styl życia oraz tworzyli rymowanki związane z tematem spotkania. Następnie ubrani w foliowe fartuszki, zrobili pyszne owocowe szaszłyki. W drugi tygodniu zajęć, w bibliotece odbyły się warsztaty plastyczne. Było to spotkanie pokoleniowe, gdyż oprócz dzieci  uczestniczyły w nim także babcie i ciocia. W filii bibliotecznej nie zabrakło również rozwiązywania krzyżówek, rebusów i kalamburów oraz zabawy – jeden rysuje, a reszta zgaduje. Wspólnie spędzony czas  uatrakcyjniły pyszne gofry – niespodzianka od pani Agnieszki i pani Marzeny z WDK w Ślesinie, za które serdecznie dziękujemy.