Szanowni Czytelnicy, uprzejmie informujemy, iż dla Państwa wygody w Wypożyczalni książek przy ul. Dąbrowskiego 20 uruchomiliśmy możliwość dokonywania opłat kartą płatniczą.
Rodzinne czytanie nagrodzone
24.07.2019 Jolanta Dąbrowska 305
grafika

23 lipca 2019 r. w filii bibliotecznej w Paterku Wiktor Ziółkowski z Rozwarzyna został uhonorowany dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Wiktor jest jednym z najmłodszych czytelników, którzy wzięli udział w kampanii Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”,  skierowanej do najmłodszych czytelników oraz ich rodziców i opiekunów. Dyplom otrzymała także jego siostra Marysia.

 

         Celem akcji jest zachęcenie rodziców  do odwiedzania biblioteki i codziennego czytania z dzieckiem. Każdy trzylatek,  który przyjdzie do biblioteki biorącej udział

w projekcie otrzyma w prezencie wyprawkę czytelniczą, a w niej książkę „Pierwsze wiersze dla...” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę z wizerunkiem sowy, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego zainteresowania czytelnicze.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz

o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki, a także podpowie, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.  

Akcja ta, ma  na celu zwrócenie uwagi na korzyści wynikające z czytania oraz zachęcenie dzieci do poznania ważnego miejsca, którym jest biblioteka.

         Serdecznie zapraszamy i zachęcamy rodziców oraz wszystkie dzieci urodzone w 2016 roku do udziału w akcji „Mała książka – wielki człowiek”.

 

Wspaniałym Małym czytelnikom z Biblioteki w Paterku – GRATULUJEMY!!!

 

 

  

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane
katalog online.jpg
ebooki.jpg
godziny otwarcia bibliotek.jpg
co gdzie kiedy.jpg
720.jpg
książka na telefon3.jpg
zaproponuj zakup4.jpg
blechacz.jpg
regionalia.jpg
facebook.jpg
polona.jpg
w bibliotece.jpg
bm pri pcz.jpg
pzb.jpg
visa.jpg