Szanowni Czytelnicy, uprzejmie informujemy, iż dla Państwa wygody w Wypożyczalni książek przy ul. Dąbrowskiego 20 uruchomiliśmy możliwość dokonywania opłat kartą płatniczą.
„Co w trawie piszczy?”- wakacyjne spotkania w bibliotece w Paterku.
22.07.2019 Jolanta Dąbrowska 312
grafika

8 lipca 2019 r. rozpoczęły się w bibliotece w Paterku zajęcia wakacyjne dla dzieci. Hasłem tygodniowych spotkań byłaŁĄKA”. 

W pierwszym dniu zadaniem dzieci było wyszukanie w bibliotece książek zawierających wszelkie informacje o tym co rośnie i co żyje na łące. Codzienne spotkania rozpoczynały się głośnym czytaniem. Każde z dzieci czytało fragmenty opowiadania Zofii Staneckiej „Pod czerwoną koniczyną” oraz Małgorzaty Strzałkowskiej „Smocza łąka” i „Skacz po łące jak zające”.

Kiedy już wszyscy poznali florę i faunę polskiej łąki z wielkim zapałem rozpoczęto tworzyć łąkę z kolorowych brystoli i krepy. Na przygotowanych przez dzieci szablonach z kartonu dzień po dniu powstawała łąka z kolorowych kwiatów, traw, barwnych motyli oraz pszczół, chrząszczy i ślimaków. Niespodzianką była wizyta pani Joanny Makowczyńskiej z miejscowego WDK, która malowała twarze dzieci. Na roześmianych buziach pojawiły się owady i kwiaty. Uczestnicy wakacyjnych spotkań zmagali się z krzyżówkami i labiryntami, w których szukali ukrytych mieszkańców łąki.

Oczywiście nie obyło się także bez łąkowej konkurencji. Gra planszowa „Zielony wyścig” dostarczyła mnóstwo emocji , zwycięzcy zostali obdarowani słodyczami.

W ostatnim dniu wszyscy się wybrali na pobliską łąkę, by zerwać poznane w trakcie zajęć rośliny łąkowe. Z zebranych kwiatów i traw powstały piękne bukiety, które upiększyły bibliotekę.

Zwieńczeniem Bibliowakacji w Paterku jest wystawa, prezentująca prace uczestników letnich spotkań w bibliotece. Galeria biblioteczna zamieniła się w kolorową łąkę.

 


Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane
katalog online.jpg
ebooki.jpg
godziny otwarcia bibliotek.jpg
co gdzie kiedy.jpg
720.jpg
książka na telefon3.jpg
zaproponuj zakup4.jpg
blechacz.jpg
regionalia.jpg
facebook.jpg
polona.jpg
w bibliotece.jpg
bm pri pcz.jpg
pzb.jpg
visa.jpg