Szanowni Czytelnicy, uprzejmie informujemy, iż dla Państwa wygody w Wypożyczalni książek przy ul. Dąbrowskiego 20 uruchomiliśmy możliwość dokonywania opłat kartą płatniczą.
Świat za kulisami produkcji telewizyjnych
19.06.2019 Jolanta Dąbrowska 495
grafika

13 czerwca 2019 r. panie z Dyskusyjnego Klubu Książki z Paterka spotkały się tym razem w Cafe Przystań, by podyskutować na temat ostatnio przeczytanej książki.

„Pewna pani z telewizji”, to debiut literacki znanej dziennikarki telewizyjnej Anny Mentlewicz, która jest także scenarzystką i autorką słuchowisk radiowych emitowanych w Teatrze Polskiego Radia. W swoim dorobku literackim ma również kilka książek dotyczących popularyzacji zdrowia.

„Pewna pani z telewizji”, to książka napisana bardzo lekkim językiem, którą szybko się czyta. Fabuła jest osadzona w realiach studia telewizyjnego i jak nie trudno się domyślić główna bohaterka to dziennikarka telewizyjna.

Po tragicznej śmierci ukochanego mężczyzny całą swoja uwagę Stella koncentruje na pracy zawodowej. Bycie celebrytką jest jednak dla niej obce. Unika pozowania na ściankach i robi wszystko, by zachować anonimowość w tej trudnej branży. Pewnego dnia poznaje Jacka, który bardzo jej przypomina zmarłego kochanka. Co wyniknie z tej znajomości i co złego jeszcze czeka bohaterkę książki?

Panie zgodnie przyznały, że chętnie ją polecą innym czytelnikom. Anna Mentlewicz w swojej książce, dokonuje też pewnej analizy  branży telewizyjnej, która jest bardzo gorzka i pokazuje jak wyglądają relacje pomiędzy współpracującymi ze sobą ludźmi .  

Wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć jak potoczyły się losy dziennikarki Stelli Lerskiej zachęcamy do przeczytania lektury.

 

Kolejne spotkanie DKK odbędzie się po wakacyjnej przerwie 19 września 2019 r. o godz. 16:00. Omawiać będziemy książkę pt. „Nie zabijaj tej miłości”, której autorką jest Anna Karpińska.

 

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

  

 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane
katalog online.jpg
ebooki.jpg
godziny otwarcia bibliotek.jpg
co gdzie kiedy.jpg
720.jpg
książka na telefon3.jpg
zaproponuj zakup4.jpg
blechacz.jpg
regionalia.jpg
facebook.jpg
polona.jpg
w bibliotece.jpg
bm pri pcz.jpg
pzb.jpg
visa.jpg