„JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM”- najpopularniejsza akcja czytelnicza w Polsce w Filii Dziecięcej przy ul. Bartkowskiego 1
11.06.2019 Redaktor 347

Akcja czytelnicza „Jak nie czytam jak czytam” jest już IV edycją. Polega na wspólnym czytaniu książek w całej Polsce w jednym czasie 7 czerwca o godz. 10.00 .Cieszy się ona bardzo dużą popularnością. Filia Dziecięca również włączyła się do tej akcji. Głównym jej celem jest promocja czytelnictwa oraz stworzenie naszym czytelnikom warunków do czytania i możliwości „dotknięcia”każdej książki , w każdych warunkach. Czytamy wszędzie ; w domu , ogrodzie , pociągu , autobusie i w bibliotece. Ten dzień był właśnie wspaniałą okazją do tego, aby spotkać się w naszej bibliotece i wspólnie poczytać książki. Czytał mały i dorosły czytelnik ; rodzic i dziecko. Każdy z nich mógł wybrać książkę o takiej tematyce jaką lubi. Naszym czytelnikom dajemy taki wybór, ponieważ posiadamy bogaty księgozbiór , z którego chętnie korzystają.

Czas z książką to magiczny czas , który daje nam wiele emocji i przeżyć. Jest czasem , który przenosi nas do innego świata , pobudza naszą wyobraźnię ,dzięki której możemy znaleźć się w centrum wydarzeń i razem z bohaterami książek przeżywać ich historie.

Za rok zaprosiliśmy również wszystkich naszych czytelników do wzięcia udziału w tej akcji.