Szanowni Czytelnicy, uprzejmie informujemy, iż dla Państwa wygody w Wypożyczalni książek przy ul. Dąbrowskiego 20 uruchomiliśmy możliwość dokonywania opłat kartą płatniczą.
Zakończenie Tygodnia Bibliotek w Paterku
22.05.2019 Redaktor 539
grafika

W ramach kończącego się Tygodnia Bibliotek w filii bibliotecznej w Paterku odbyły się już ostatnie zajęcia przygotowane specjalnie dla najmłodszych czytelników z miejscowego przedszkola. Grupa „Biedroneczek” z panią Alicją Dembińską oraz „Pszczółki” wraz z paniami Dorotą Król i Agnieszką Przygodą poznawały tajemnice biblioteki.

Mali goście dowiedzieli się czym różnią się od siebie książki dla dzieci oraz sprawdzały czy są ciężkie. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się książka, która sięgała maluchom  prawie do ramion. Okazało się, że zasady dbania o książki są dzieciom bardzo dobrze znane. Dla większości wizyta w naszej bibliotece nie była pierwszą, co nas bardzo cieszy.

 Dzieci poznały również głównego bohatera spotkania – szczurołapa z Hameln, który za pomocą czarodziejskiej melodii wygrywanej na flecie oswobodził miasto z plagi szczurów. W dniu spotkania  bibliotekę także opanowały te gryzonie. Były to papierowe figurki wskazujące wejście do biblioteki oraz pluszaki wędrujące z rąk do rąk  podczas czytania bajki.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali słodkości ...oczywiście ukryte w papierowych figurkach szczurków.

 

 

Wszystkim przedszkolakom oraz ich opiekunkom serdecznie dziękujemy za udział w zajęciach z okazji Tygodnia Bibliotek oraz za piękne kwiaty, które upiększą naszą bibliotekę .

 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane
katalog online.jpg
ebooki.jpg
godziny otwarcia bibliotek.jpg
co gdzie kiedy.jpg
720.jpg
książka na telefon3.jpg
zaproponuj zakup4.jpg
blechacz.jpg
regionalia.jpg
facebook.jpg
polona.jpg
w bibliotece.jpg
bm pri pcz.jpg
pzb.jpg
visa.jpg