„Dzień Bibliotekarza i Bibliotek” w Potulicach
21.05.2019 Redaktor 618

8 maja to szczególny dzień dla bibliotek i bibliotekarzy. Tego dnia obchodzony jest ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek zainicjowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

W tym dniu bibliotekę w Potulicach odwiedziły przedszkolaki z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. „Dzieci Potulic”. Wręczyły pani Alinie piękne, własnoręcznie zrobione zakładki do książki oraz kartkę okolicznościową z życzeniami.

Dzieci dowiedziały się, że co roku w dniach 8 – 15 maja organizowany jest Tydzień Bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek, zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Na zakończenie spotkania pani bibliotekarka wręczyła dzieciom zakładki do książki oraz podarowała każdej grupie książkę, którą panie przedszkolanki poczytają w przedszkolu. W podziękowaniu za miłe życzenia każdy przedszkolak otrzymał słodki cukiereczek. No i oczywiście umówili się na czerwcowe spotkanie.