Szanowni Czytelnicy, uprzejmie informujemy, iż dla Państwa wygody w Wypożyczalni książek przy ul. Dąbrowskiego 20 uruchomiliśmy możliwość dokonywania opłat kartą płatniczą.
„Dzień Bibliotekarza i Bibliotek” w Potulicach
21.05.2019 Redaktor 618
grafika

8 maja to szczególny dzień dla bibliotek i bibliotekarzy. Tego dnia obchodzony jest ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek zainicjowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

W tym dniu bibliotekę w Potulicach odwiedziły przedszkolaki z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. „Dzieci Potulic”. Wręczyły pani Alinie piękne, własnoręcznie zrobione zakładki do książki oraz kartkę okolicznościową z życzeniami.

Dzieci dowiedziały się, że co roku w dniach 8 – 15 maja organizowany jest Tydzień Bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek, zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Na zakończenie spotkania pani bibliotekarka wręczyła dzieciom zakładki do książki oraz podarowała każdej grupie książkę, którą panie przedszkolanki poczytają w przedszkolu. W podziękowaniu za miłe życzenia każdy przedszkolak otrzymał słodki cukiereczek. No i oczywiście umówili się na czerwcowe spotkanie.

 Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane
katalog online.jpg
ebooki.jpg
godziny otwarcia bibliotek.jpg
co gdzie kiedy.jpg
720.jpg
książka na telefon3.jpg
zaproponuj zakup4.jpg
blechacz.jpg
regionalia.jpg
facebook.jpg
polona.jpg
w bibliotece.jpg
bm pri pcz.jpg
pzb.jpg
visa.jpg