Szanowni Czytelnicy, uprzejmie informujemy, iż dla Państwa wygody w Wypożyczalni książek przy ul. Dąbrowskiego 20 uruchomiliśmy możliwość dokonywania opłat kartą płatniczą.
Szczurołap z Hameln w filii bibliotecznej w Paterku
20.05.2019 Redaktor 533
grafika

„Stokrotki” i „Zajączki” z przedszkola w Paterku poznawały w piątkowe przedpołudnie przygody grajka z Hameln. Obie grupy wraz z przedszkolankami panią Justyną Frąckowiak i panią Mirosławą Pogodą odwiedziły filię biblioteczną w Paterku by posłuchać bajki braci Grimm „Zaczarowany flet”. Z bohaterami  książki dzieci zetknęły się już od samego progu biblioteki. Przy wejściu czekały na nie sympatyczne szczurki, które wskazywały właściwą drogę do wypożyczalni.

Po wysłuchaniu bajki przeprowadzona została także pogadanka o bibliotece i książkach. Na przykładzie różnych wydań przygód szczurołapa z Hameln przedszkolaki dowiedziały się czym różnią się od siebie książki oraz jak należycie o nie dbać.

Poznały również zasady korzystania ze zbiorów bibliotecznych.

Na zakończenie spotkania rozdano cukierki i obie grupy otrzymały kolorowanki będące ilustracjami do książki, którą poznały. Zadaniem przedszkolaków będzie pokolorowanie ich i ułożenie tak by powstała historia której wysłuchały w bibliotece w Paterku.

 

 

 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane
katalog online.jpg
ebooki.jpg
godziny otwarcia bibliotek.jpg
co gdzie kiedy.jpg
720.jpg
książka na telefon3.jpg
zaproponuj zakup4.jpg
blechacz.jpg
regionalia.jpg
facebook.jpg
polona.jpg
w bibliotece.jpg
bm pri pcz.jpg
pzb.jpg
visa.jpg