Noc w bibliotece 2019 - już za nami.
13.05.2019 Jolanta Dąbrowska 538

W ramach Tygodnia Bibliotek, trwającego od 8-15 maja 2019 r., Filia Dziecięca Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nakle nad Notecią zorganizowała w piątek, 10 maja Noc w Bibliotece.
Pierwszym punktem programu były podchody w terenie. Jednak ich scenariusz  musiał ulec w ostatniej chwili zmianie, gdyż pogoda ze słonecznej zmieniła się w deszczową. Kierunek poszukiwań określili sami uczestnicy - podzieleni na grupy wyznaczali miejsca umieszczania zadań, a następnie wszyscy wyruszyli do ich odnajdywania w pomieszczeniach biblioteki przy ul. Bartkowskiego 1 w Nakle. W tegorocznych podchodach przydała się znajomość bajek, gdyż na uczestników czekał pakiet zagadek i bajkowych łamigłówek oraz – tradycyjnie - zadania sprawnościowe. Następnie przyszedł czas na nieco poważniejszy temat. Dzieci wysłuchały porcji informacji  z ok. 720-lecia nadania praw miejskich Nakłu i wykonały w grupach projekty zakładki do książki. W kolejnym punkcie programu milusińscy wzięli udział w „Nocnym bibliotecznym bluesie” – układali teksty piosenek związane z biblioteką, a następnie prezentowali je w grupach do własnej ścieżki dźwiękowej. Po wokalnych występach przyszedł ponownie czas na popisy plastyczne, tym razem przy pomocy pędzli i farbek powstały piękne, barwne prace, ilustrujące bohaterów bajek. Dzieci dobrane w grupy losowały dla siebie temat za pomocą magicznej bajkowej kostki.  Zwieńczeniem wieczorno-nocnego spotkania był „Wąż niespodzianek” – zabawa, podczas której uczestnicy, posługując się kostką do gry, losowali dla siebie zagadkę literacką, bądź słodkość.

Impreza trwająca od godz. 18.00, zakończyła się po sześciu godzinach, i o 24.00  dzieci opuszczały bibliotekę zmęczone, ale  uśmiechnięte i spragnione kolejnej bibliotecznej przygody.

Dziękujemy serdecznie właścicielom Cukierni Tydda za słodki poczęstunek.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z Nocy w Bibliotece