Szanowni Czytelnicy, uprzejmie informujemy, iż dla Państwa wygody w Wypożyczalni książek przy ul. Dąbrowskiego 20 uruchomiliśmy możliwość dokonywania opłat kartą płatniczą.
„Wielkanocny Zawrót Głowy” w Filii Dziecięcej
18.04.2019 Redaktor 556
grafika

„Co kryje pisanka?”
Co kryje?Piękną nadzieję,
że świat zaraz znowu zzielenieje!
….
Spokój, bo tak wielką ma moc
Pisanka i cała Wielkanoc.

 

Marcin Przewoźniak

 

Coraz bliżej Święta Wielkanocne. To piękny czas ,aby przybliżyć naszym najmłodszym czytelnikom tradycje z nimi związane. Filia Dziecięca przy ul. Bartkowskiego1 z tej okazji zorganizowała dla najmłodszych zajęcia. Gośćmi na spotkaniach były przedszkolaki z „Wesołej Piątki” : 3-latki „Pszczółki”, 4-latki „Misiaczki” , 5-latki „ Motylki” oraz 6-latki „Elfiki”.

Dzieci chętnie opowiadały o tradycjach wielkanocnych ; o baranku , święconce , pisankach i o tym jak w ich domach obchodzone są te święta i jak przebiegają przedświąteczne przygotowania.

Dowiedziały się też ,że Pisanki to symbol życia i odrodzenia, a Śmigus -Dyngus symbolizuje oczyszczenie i radość z powrotu wiosny. Przekonały się również o tym , że miłą tradycją wielkanocnego poranka jest poszukiwanie prezentów zostawionych przez Wielkanocnego Zajączka. Taka też niespodzianka czekała na nich w bibliotece .W „Koszyczkowych poszukiwaniach” brały udział wszystkie dzieci a w odnalezionym koszyczku czekała na nich słodka niespodzianka . Poszukiwanie koszyczka , który został zostawiony przez Wielkanocnego Zajączka wśród regałów z książeczkami przyniosło dzieciom wiele radości. Spotkania zakończyły się jak zawsze wspólnym czytaniem. Nasi milusińscy wysłuchali fragmentów z książeczek Urszuli Kozłowskiej „O wiośnie , kurczętach i wielkanocnych świętach” , „Wielkanocny Zajączek” i „Wielkanocna pisanka”oraz Nadii Berkane „Marysia i wielkanocne jajka”.

Na pamiątkę naszych spotkań powstały również piękne prace plastyczne wykonane przez dzieci .

W radosnym nastroju , przy śpiewie piosenek wszyscy życzyliśmy sobie Wesołych Świąt!

 Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane
katalog online.jpg
ebooki.jpg
godziny otwarcia bibliotek.jpg
co gdzie kiedy.jpg
720.jpg
książka na telefon3.jpg
zaproponuj zakup4.jpg
blechacz.jpg
regionalia.jpg
facebook.jpg
polona.jpg
w bibliotece.jpg
bm pri pcz.jpg
pzb.jpg
visa.jpg