Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Potulicach
17.04.2019 Redaktor 241

„Czereśnie zawsze muszą być dwie” jest równie klimatyczna jak inne powieści Magdaleny Witkiewicz. Powieść ta była omawiana na przedświątecznym (9 kwietnia) spotkaniu pań z Dyskusyjnego Klubu Książki w bibliotece w Potulicach. W tym zagonionym czasie książka pozwoliła  „nakierować człowieka na właściwy tor i podkreślić co ma sens”.  Niewiele potrzeba by zyskać od losu drugą szansę a każda osoba pojawia się w naszym życiu w konkretnym celu i trzeba to wszystko zauważyć, nie można być ślepym. Autorka łączy tematykę przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Czytelnik ma możliwość poznania historii Łodzi i jej okolic, spotkać interesujących bohaterów. „Czereśnie zawsze muszą być dwie” to nie tylko „wciągająca” opowieść, napisana pięknym językiem ale też zbiór złotych myśli zawartych w prostych słowach.

Panie bardzo gorąco polecają książkę na „świąteczną” lekturę.

Następne spotkanie odbędzie się 21 maja 2019 r. o godz. 15.30 i omawiana będzie książka „Umami” L. Jufresa.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.