Szanowni Czytelnicy, uprzejmie informujemy, iż dla Państwa wygody w Wypożyczalni książek przy ul. Dąbrowskiego 20 uruchomiliśmy możliwość dokonywania opłat kartą płatniczą.
Wiosenne spotkania w bibliotece w Paterku
12.04.2019 Redaktor 652
grafika

We wtorkowe południe w bibliotece w Paterku odbyły się zajęcia dla dzieci, na których rozpoczęto przygotowania do stworzenia wiosennych prac plastycznych. Głównym tematem zajęć była Wielkanoc. Na początku dzieci dowiedziały się o tradycjach, zwyczajach i obrzędach wielkanocnych, które towarzyszą wszystkim w okresie przedświątecznym oraz w same święta.

 

Młodsi uczestnicy zajęć wskazali pierwsze oznaki wiosny, starsze dzieci opowiadały o znanych im tradycjach związanych z Wielkanocą. Głównym tematem zajęć plastycznych było wykonanie ozdób oraz prac, które zostaną zaprezentowane w Galerii Bibliotecznej. W pierwszym dniu powstały zajączki oraz kolorowe jajka na patykach. Kolejne zajęcia zorganizowano w czwartek. Rozpoczęło je wspólne głośne czytanie opowiadania Doroty Kozieł „Zajączek Feliks”. Następnie na kartonowych kartach rysowano jaja, które dzieci własnoręcznie ozdabiały wybraną przez siebie techniką plastyczną. Kolejnym zadaniem czwartkowego spotkania było wspólne rozwiązywanie krzyżówki, której hasłem okazało się znane wszystkim powiedzenie ”W marcu jak w garncu”. Na zakończenie czwartkowego spotkania dzieci dowiedziały się co znaczy określenie Wielki Tydzień i co ważnego dzieje się w poszczególne dni poprzedzające Dzień Zmartwychwstania. Ostatnie przedświąteczne spotkanie w bibliotece odbędzie się we wtorek (16 kwietnia 2019 r.) o godzinie 13:00.

 Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane
katalog online.jpg
ebooki.jpg
godziny otwarcia bibliotek.jpg
co gdzie kiedy.jpg
720.jpg
książka na telefon3.jpg
zaproponuj zakup4.jpg
blechacz.jpg
regionalia.jpg
facebook.jpg
polona.jpg
w bibliotece.jpg
bm pri pcz.jpg
pzb.jpg
visa.jpg