Szanowni Czytelnicy, uprzejmie informujemy, iż dla Państwa wygody w Wypożyczalni książek przy ul. Dąbrowskiego 20 uruchomiliśmy możliwość dokonywania opłat kartą płatniczą.
Tradycje wielkanocne na spotkaniu z cyklu „Bajkowe Poczytajki” w bibliotece w Potulicach
10.04.2019 Redaktor 540
grafika

Święta wielkanocne to wyjątkowy czas, w którym symboliczne obrzędy religijne, tradycja ludowa i świat przyrody splatają się w jedno. Chrześcijanie świętują zwycięstwo Jezusa nad śmiercią, przyroda budzi się do życia po zimie, zaś tradycje ludowe zarówno upamiętniają wydarzenia sprzed ponad 2000 lat, jak i podkreślają naturalne przemiany w przyrodzie – wiosna rozpoczyna nowy cykl życia.

 

Na kolejnym spotkaniu w bibliotece w Potulicach z cyklu „Bajkowe Poczytajki” przedszkolaki z Zespołu Szkół  dowiedziały się o wielkanocnych tradycjach. Co to jest święconka, co i dlaczego wkładamy do koszyczka, jakie są tradycyjne potrawy i jak powinien wyglądać według tradycji stół świąteczny. Przedszkolaki już wiedziały, że słodkości chowa  Wielkanocny Zajączek w gniazdku, które trzeba poszukać. Pani bibliotekarka przeczytała również bajkę N. Moost i A. Rudolph  „Wiosna i Wielkanoc” z serii „Mały kruk Skarpetka”.

 

Na zakończenie maluchy  z „zaczarowanej kurki” obdarowane zostały czekoladowymi jajeczkami.

 

Żegnając  umówiły się już na majowe „Bajkowe Poczytajki” w bibliotece.

  

 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane
katalog online.jpg
ebooki.jpg
godziny otwarcia bibliotek.jpg
co gdzie kiedy.jpg
720.jpg
książka na telefon3.jpg
zaproponuj zakup4.jpg
blechacz.jpg
regionalia.jpg
facebook.jpg
polona.jpg
w bibliotece.jpg
bm pri pcz.jpg
pzb.jpg
visa.jpg