Bajkowy świat Hansa Christiana Andersena
04.04.2019 Jolanta Dąbrowska 245

Filia Biblioteczna w Paterku włączyła się do obchodów Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci i specjalnie dla najmłodszych  zorganizowała zajęcia.

Dzieci poznały źródło pochodzenia tego święta oraz wysłuchały pogadanki poświęconej życiu Andersena. W ramach głośnego czytania każde dziecko przeczytało fragment „Calineczki”. Kolejnym zadaniem uczestników zajęć było wybranie z półek w bibliotece ulubionych książek, które dzieci opisały swoimi słowami i opowiedziały czym się różnią. Odbył się także mini turniej wiedzy o bajkach i baśniach, a także pogadanka o tym, jak powstaje książka.

Wspólne zajęcia zwieńczyły zajęcia plastyczne. Każde z dzieci wykonało własnoręcznie zakładkę do książki.

Spotkanie przebiegło w wesołej i sympatycznej atmosferze. Wszyscy uczestnicy otrzymali w nagrodę książki oraz słodycze.