Szanowni Czytelnicy, uprzejmie informujemy, iż dla Państwa wygody w Wypożyczalni książek przy ul. Dąbrowskiego 20 uruchomiliśmy możliwość dokonywania opłat kartą płatniczą.
„Jeżyki ” w bibliotece
04.04.2019 Redaktor 528
grafika
Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to święto obchodzone od 2 kwietnia 1967 na pamiątkę urodzin słynnego duńskiego baśniopisarza, Hansa Christiana Andersena. Wydarzenie promuje książki dla dzieci oraz czytanie przez najmłodszych. Każdego roku gospodarzem tego święta jest inne państwo, Polska organizowała wydarzenie w 1979 r. 
Biblioteka w Ślesinie również włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci i zorganizowała zajęcia dla przedszkolaków. W słoneczny wtorek, 2 kwietnia, filię  biblioteczną odwiedziła grupa „Jeżyków” z przedszkola w Ślesinie. Uczestnicy spotkania mieli okazję poznać historię tego święta i i wysłuchali bajki Hansa Christiana Andersena pt. „Księżniczka na ziarnku grochu”. Oprócz tego przedszkolaki brały udział w zabawach związanych z tematem zajęć: łączyły w pary rekwizyty z tej samej bajki, rozwiązywały zagadki, dopasowywały obrazki, a także brały udział w zabawie dydaktycznej:  „Czy to prawda, czy też nie”.
Spotkanie z "Jeżykami" zakończyło oglądanie książek dla dzieci, które są dostępne w bibliotece. 


Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane
katalog online.jpg
ebooki.jpg
godziny otwarcia bibliotek.jpg
co gdzie kiedy.jpg
720.jpg
książka na telefon3.jpg
zaproponuj zakup4.jpg
blechacz.jpg
regionalia.jpg
facebook.jpg
polona.jpg
w bibliotece.jpg
bm pri pcz.jpg
pzb.jpg
visa.jpg