Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci
02.04.2019 Redaktor 560

Dnia 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie literatury dziecięcej oraz wspieranie czytania przez najmłodszych. Święto zostało ustanowione w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi. Od tamtej pory, co roku, gospodarzem święta jest inne państwo.

Polska była organizatorem w 1979 roku.

W Polsce od 2001 roku odbywa się akcja społeczna „Cała Polska czyta dzieciom”. Ma ona za zadanie uświadomienie społeczeństwa, jak ważne dla dzieci jest poznawanie świata książek. Ma na celu zachęcenie rodziców do czytania książek swoim dzieciom.

Wypożyczalnia książek przy ul. Dąbrowskiego 20 przygotowała wystawę książek poświęconą w całości naszym najmłodszym czytelnikom, serdecznie zapraszamy do bibliotek wszystkie dzieci :)