Wizyta pierwszoklasistów w bibliotece w Trzeciewnicy
18.02.2019 Redaktor 323

14 lutego 2019 roku bibliotekę w Trzeciewnicy odwiedzili uczniowie klasy I Niepublicznej Szkoły Podstawowej wraz z wychowawczynią, panią Jolantą Maciejewską.

Pani bibliotekarka powitała pierwszoklasistów zagadką: „Dziesięć liter ma to słowo, a na końcu jest w nim „teka”. Książka tam na Ciebie czeka, coraz inna, coraz nowa, a nazywa się to…?. Wszyscy goście zgadali, że rozwiązaniem zagadki jest hasło: „biblioteka”. Tym samym pociąg z pierwszoklasistami wyruszył w podróż, której celem było poznanie biblioteki i zasad, jakie w niej panują:

„Jedzie pociąg z daleka,
biblioteka wciąż czeka.
A w niej książek bez liku...”

Pociąg pomknął między regałami. Dzieci dowiedziały się, jaka literatura gromadzona jest w bibliotece, poznały poszczególne działy. Podróż zakończyła się przy regałach z literaturą dziecięcą. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, co zrobić by zostać czytelnikiem biblioteki, oraz jak należy się w niej zachować. Wysłuchali także prośby książki i obejrzeli wystawkę książek dla dzieci, oraz odpowiadali na zagadki. Uczniowie integrowali się również podczas zabawy „Czerwony Kapturek”. Każdy pierwszoklasista wyszedł z biblioteki z zakładką do książki na pamiątkę, oraz z obietnicą, że jeszcze tu wróci.