Twórczość Magdaleny Witkiewicz na DKK w Ślesinie
31.01.2019 Redaktor 764

29 stycznia 2019 r. odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Ślesinie. Dyskusja poświęcona była powieści Magdaleny Witkiewicz
pt. „Czereśnie zawsze muszą być dwie”.

Inspiracją do napisania książki była wypowiedź ogrodnika rodziców autorki, który doradził ojcu, aby drzewka czereśni posadzić dwa, bo samotne nie będzie owocować. To wypowiedziane zdanie zrodziło temat na nową książkę. Powstała piękna, wzruszająca, mądra i wciągająca powieść. Lektura została wybrana Książką Roku 2017 w plebiscycie lubimyczytac.pl w kategorii literatura obyczajowa i romans.

Klubowiczkom książka bardzo się podobała. Stwierdziły, że to przepiękna historia o miłości, prawdziwej przyjaźni, wielkim rozczarowaniu i bólu. Powieść, w której przeplata się czas teraźniejszy z przeszłym. Pełna emocji, ciepła, dająca nadzieję, ale też skłaniająca do refleksji nad tym jak ulotne jest szczęście, które można szybko stracić.

Kolejne spotkanie DKK odbędzie się 19 lutego 2019  o godz. 16 00.

Omawiać będziemy książkę pt. „Kobieta, którą pokochał Marszałek” -  K. Drogi.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.