Ferie w bibliotece w Trzeciewnicy
29.01.2019 Redaktor 417

W drugim tygodniu ferii w bibliotece w Trzeciewnicy odbyły się zajęcia dla dzieci. Trzygodzinne spotkania wypełniały zabawy integracyjne, zajęcia literacko -plastyczne i edukacyjne. „Czekolada”, „Słodki wąż”i „Poszukiwacz książek” to najbardziej lubiane zabawy feriowiczów. W poniedziałek w bibliotece obchodzono Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Choć trochę niezdarny i – jak sam mówi – jest misiem o małym rozumku, kochają go dzieci na całym świecie. Kubuś Puchatek jest znanym bohaterem książkowym, więc uczestnicy zajęć bez problemu rozwiązali zagadki o nim i jego przyjaciołach, potrafili dopasować rekwizyty do bajkowych postaci, a w czasie zabawy „Poszukiwacz książek” - poszukiwali ukrytych wśród książek bajek o tym sławnym misiu. W czasie zajęć w bibliotece nie zapomniano o Dniu Babci i Dziadka, dla których feriowicze wykonali kwiatki. Biblioteczne spotkania to nie tylko wesoła zabawa, ale i zajęcia edukacyjne. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną pt „Bezpieczne ferie”, która poszerzyła ich wiedzę o tym, jak bawić się zimą nie robiąc krzywdy sobie i innym. Feriowicze wykonali również plakaty promujące zachowanie zdrowego rozsądku podczas zimowych zabaw na świeżym powietrzu. Wspólnie spędzony czas obfitował również z zabawy z chustą animacyjną, za wypożyczenie której dziękujemy pani Katarzynie Mikołajczak – dyrektorowi Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Trzeciewnicy. W czasie zajęć w bibliotece nie zabrakło słodkości, soczków i owoców, za które serdecznie dziękujemy pani Krystynie Dawidowicz – sołtys Trzeciewnicy.