Ferie z Nelą – małą reporterką, w bibliotece w Potulicach
23.01.2019 Łukasz Walczyk 179

Od 14 – 18 stycznia 2019 r. odbyły się zajęcia w bibliotece w Potulicach. Był to tydzień pełen niesamowitych przeżyć , podróży i zajęć plastycznych. Nela – bohaterka książki pt.: „Nela na kole podbiegunowym” codziennie zabierała uczestników  zajęć  w niezapomnianą podróż na koło podbiegunowe. „ Oczami wyobraźni” podróżowali z małą reporterką i przeżywali  wspaniałe przygody – odwiedzili  Islandię, Irlandię i Grenlandię. Po każdej „wycieczce” odbywały się zajęcia plastyczne. Dzieci wykonały piękne, białe niedźwiedzie polarne  a z kolorowego filcu, swoje ulubione zwierzątko.

Nie zapomniały o Dniu Babci i Dziadka. Dla kochanych dziadków wykonały ramki, w które wkleiły swoje zdjęcie, zrobione w bibliotece. Turniej gier planszowych wywołał wiele emocji i chociaż rywalizacja była zacięta to wszyscy wygrali. Miłą niespodzianką były odwiedziny starszego sierżanta Zbigniewa Wilczka – dzielnicowego, który opowiedział o zagrożeniach czyhających na korzystających z Internetu, jak zachować się kiedy zostaje się samemu w domu i jak bezpiecznie bawić się w czasie zimy.

Na zakończenie zajęć  odbyło się  „taneczne party”. Na uczestników czekało również słodkie „co nieco”, za które bardzo dziękujemy Panu  Sołtysowi - Grzegorzowi Ksobiakowi  oraz Radzie Sołeckiej.