Szanowni Czytelnicy, uprzejmie informujemy, iż dla Państwa wygody w Wypożyczalni książek przy ul. Dąbrowskiego 20 uruchomiliśmy możliwość dokonywania opłat kartą płatniczą.
Srebrnowłose anioły i „zimowe wariacje” zwieńczeniem spotkań w Filii Bibliotecznej w Paterku
22.01.2019 Redaktor 673
grafika

Czwarty dzień zimowych spotkań w Filii Bibliotecznej w Paterku rozpoczęto od przygotowania specjalnych wizytówek, które zostaną umieszczone na wystawie prac plastycznych. Starsi uczestnicy zajęć zaangażowali się w pomoc najmłodszym i wspólnymi siłami powstały kolorowe wizytówki w różnych kształtach.

 

Jednak najważniejszym zadaniem w tym dniu było przygotowanie niespodzianki dla babci i dziadka. Dzięki wcześniej przygotowanym szablonom dzieci wycinały z kartonu elementy, z których powstał anioł. Po sklejeniu go w całość przymocowano srebrne włosy i domalowano anielską buzię. Wszystkie anioły w poniedziałek zostaną wręczone w prezencie babciom i dziadkom.

Jednym z czwartkowych zadań było także odnalezienie drogi w labiryntach. Wśród siedmiu z nich jeden był pułapką. Po wielu próbach dzieci odgadły, który z nich jest nie do przejścia i trafnie wytypowały - „Rybi Labirynt”.

Zajęcia zakończyły się wspólnym planszograniem. Prym wiodła gra „Jaki to zwierz?”

W ostatnim dniu wspólnych spotkań każde z dzieci przygotowało rysunki pt. „Zimowe wariacje”. Autorzy prac zilustrowali swoje ulubione sporty zimowe.

 

Kolejnym zadaniem było przygotowanie Galerii Bibliotecznej. Wszystkie dzieci w wyznaczonym wcześniej miejscu zawieszały swoje autorskie prace, które powstały w ciągu tygodnia zimowych spotkań zorganizowanych w bibliotece w Paterku. Zwieńczeniem wszystkich zajęć było otwarcie naszej galerii, która powstała w korytarzu wiodącym do biblioteki.

Wszystkich chętnych, którzy chcą zobaczyć wielkie dzieła małych artystów zapraszamy do oglądania i podziwiania rysunków, wyklejanek i wycinanek.

Na zakończenie zimowych spotkań każde z dzieci otrzymało słoneczko z cukierkowymi promykami.

 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane
katalog online.jpg
ebooki.jpg
godziny otwarcia bibliotek.jpg
co gdzie kiedy.jpg
720.jpg
książka na telefon3.jpg
zaproponuj zakup4.jpg
blechacz.jpg
regionalia.jpg
facebook.jpg
polona.jpg
w bibliotece.jpg
bm pri pcz.jpg
pzb.jpg
visa.jpg