Srebrnowłose anioły i „zimowe wariacje” zwieńczeniem spotkań w Filii Bibliotecznej w Paterku
22.01.2019 Redaktor 673

Czwarty dzień zimowych spotkań w Filii Bibliotecznej w Paterku rozpoczęto od przygotowania specjalnych wizytówek, które zostaną umieszczone na wystawie prac plastycznych. Starsi uczestnicy zajęć zaangażowali się w pomoc najmłodszym i wspólnymi siłami powstały kolorowe wizytówki w różnych kształtach.

Jednak najważniejszym zadaniem w tym dniu było przygotowanie niespodzianki dla babci i dziadka. Dzięki wcześniej przygotowanym szablonom dzieci wycinały z kartonu elementy, z których powstał anioł. Po sklejeniu go w całość przymocowano srebrne włosy i domalowano anielską buzię. Wszystkie anioły w poniedziałek zostaną wręczone w prezencie babciom i dziadkom.

Jednym z czwartkowych zadań było także odnalezienie drogi w labiryntach. Wśród siedmiu z nich jeden był pułapką. Po wielu próbach dzieci odgadły, który z nich jest nie do przejścia i trafnie wytypowały - „Rybi Labirynt”.

Zajęcia zakończyły się wspólnym planszograniem. Prym wiodła gra „Jaki to zwierz?”

W ostatnim dniu wspólnych spotkań każde z dzieci przygotowało rysunki pt. „Zimowe wariacje”. Autorzy prac zilustrowali swoje ulubione sporty zimowe.

Kolejnym zadaniem było przygotowanie Galerii Bibliotecznej. Wszystkie dzieci w wyznaczonym wcześniej miejscu zawieszały swoje autorskie prace, które powstały w ciągu tygodnia zimowych spotkań zorganizowanych w bibliotece w Paterku. Zwieńczeniem wszystkich zajęć było otwarcie naszej galerii, która powstała w korytarzu wiodącym do biblioteki.

Wszystkich chętnych, którzy chcą zobaczyć wielkie dzieła małych artystów zapraszamy do oglądania i podziwiania rysunków, wyklejanek i wycinanek.

Na zakończenie zimowych spotkań każde z dzieci otrzymało słoneczko z cukierkowymi promykami.