Szanowni Czytelnicy, uprzejmie informujemy, iż dla Państwa wygody w Wypożyczalni książek przy ul. Dąbrowskiego 20 uruchomiliśmy możliwość dokonywania opłat kartą płatniczą.
„My się zimy nie boimy i do biblioteki chętnie przychodzimy”
22.01.2019 Redaktor 699
grafika

W miłej atmosferze i świetnej zabawie minął pierwszy tydzień ferii zimowych w Filii Dziecięcej przy ul. Bartkowskiego 1. Jak co roku, zajęcia rozpoczynaliśmy „ Czytaniem na śniadanie”. Ten zwyczaj wpisał się już w ramy naszych wakacyjnych zajęć i okazał się świetną formą, aby zachęcić dzieci do czytania.

 

W zajęciach ph. „Poznaj bieguny i ich niezwykłych mieszkańców” uczestnicy wybrali się w wirtualną podróż na biegun północny. Owocem ich zespołowej pracy były ciekawe informacje, które na ten temat zebrali i piękne prace plastyczne.

 

W czasie kolejnych zajęć dowiedzieli się jak radzić sobie z własnymi wadami, jak pokonywać swoje kompleksy i jak walczyć z emocjami. Na pomoc w tej sprawie ruszył im „Pan Cylinderek”, bohater historii Margaret Borroughdame, który pomógł im przełamać swoje słabości. Powstały piękne portrety Pana Cylinderka, w którego wcieliły się nawet postacie z bajek.

 

Mimo niezbyt sprzyjającej aury zimowej i braku śniegu dzieci, używając swojej wyobraźni wykonały „Pejzaże zimowe”, pisały listy do przyjaciół, przekazując im w ten sposób jak spędzają ferie zimowe, uczestniczyły w turniejach zagadek i wielu innych zabawach literackich i plastycznych.

 

Bardzo dużą popularnością cieszyły się również gry planszowe.

 

Podczas zajęć „Moi Dziadkowie to Czarodzieje”, dzieci układały piękne życzenia dla Babci i Dziadka z okazji ich święta. Tworzyły też komiksy o przygodach Pippi Pończoszanki .

 

W czasie ferii zimowych bibliotekę odwiedziły również dzieci z Przedszkola „ Tęczowe Wzgórze”. 3 grupy :„Koniczynki” , „Słoneczniki” i „Niezapominajki” były bardzo zadowolone z wizyty. Nasi najmłodsi, przyszli czytelnicy obejrzeli sobie „Książeczki z Bibliotecznej Półeczki”i wysłuchali fragmentu z książki „W stadninie koni” Grażyny Nowak.

Zapraszamy na następny tydzień zajęć!

 
Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane
katalog online.jpg
ebooki.jpg
godziny otwarcia bibliotek.jpg
co gdzie kiedy.jpg
720.jpg
książka na telefon3.jpg
zaproponuj zakup4.jpg
blechacz.jpg
regionalia.jpg
facebook.jpg
polona.jpg
w bibliotece.jpg
bm pri pcz.jpg
pzb.jpg
visa.jpg