„Morderstwo w Amsterdamie. Giną książki, znikają ślady”
18.01.2019 Redaktor 424

Pierwsze w Nowym Roku spotkanie miłośników dobrej lektury w nakielskiej bibliotece miało miejsce 16 stycznia 2019 r. Rozmowa poświęcona była książce „Księgobójca”, która została zakwalifikowana jako thriller i umieszczona w słynnej „Czarnej serii”.

Autorka Maja Wolny zabiera czytelnika do Amsterdamu, gdzie przedstawiona została historia niedoszłych miłości z wątkiem kryminalnym. Historia została mocno rozbudowana, jest tam nie dająca o sobie zapomnieć przeszłość bohaterów, są ich współczesne komplikacje, a w tle księgarnia i antykwariat. Zdecydowana większość obecnych na spotkaniu poleciłaby przeczytanie tej powieści.

Na następne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki zapraszamy 20 lutego o godz. 16:00. Omawiać będziemy książkę Kamila Bałuka „Wszystkie dzieci Louisa”.