Mali artyści tworzą galerię – pierwsze feryjne zajęcia plastyczno - czytelnicze w Filii Bibliotecznej w Paterku
17.01.2019 Łukasz Walczyk 194

Pierwszy dzień zimowych ferii w Filii bibliotecznej w Paterku rozpoczęliśmy od przedstawienia się i przygotowania wizytówek, które ułatwiły zapamiętanie imion wszystkich uczestników zajęć. Dzieci opowiedziały jaką drogę muszą przejść by dotrzeć do biblioteki. Podczas pogadanki na temat bezpieczeństwa wymieniono zagrożenia jakie czyhają podczas niewłaściwego przechodzenia przez ulicę oraz uczestnictwa w zimowych zabawach w niedozwolonych miejscach. Wspólnie przygotowano mapę Paterka, na której wszyscy narysowali swoje domy i drogę, którą muszą przejść zaznaczając przejścia dla pieszych.

Tematem kolejnych zajęć byli pluszowi ulubieńcy. Jednogłośnie wybrano Gang Słodziaków. Każde z dzieci przyniosło ze sobą ulubionego Słodziaka, którego następnie sportretowano. Tak powstałe prace zostały oprawione w własnoręcznie wykonane kolorowe ramki.

Kolejny dzień upłynął pod hasłem – Poznajemy ptaki. Zadaniem dzieci było odgadnięcie jaki ptak znajduje się na fotografii. Pomocą w rozpoznaniu poszczególnych ptaków były książki.

Z pomocą atlasów odszukiwano poszczególne gatunki. Dodatkowo dzieci z opisów dowiedziały się gdzie te ptaki żyją, ile ważą oraz co jedzą. Jednym z zadań było również odgadnięcie co znaczy słowo ornitolog oraz czym się on zajmuje.

Zwieńczeniem ptasich zajęć było wykonanie różnymi technikami plastycznymi wspólnej pracy przedstawiającej jednego z najbarwniejszych ptaków – papugi.

Wszystkie prace, które powstaną podczas zajęć zostaną zaprezentowane w Galerii Bibliotecznej.

Rozegrano także mini turniej gier planszowych oraz wspólnymi siłami cała grupa układała ulubione puzzle.