Szanowni Czytelnicy, uprzejmie informujemy, iż dla Państwa wygody w Wypożyczalni książek przy ul. Dąbrowskiego 20 uruchomiliśmy możliwość dokonywania opłat kartą płatniczą.
Z historii powstania wielkopolskiego – ciekawa promocja książki
11.01.2019 Jolanta Dąbrowska 447
grafika

Wyjątkowa, 100-rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego, jest doskonałą okazją, by      polecić czytelnikom książkę opisującą te historyczne wydarzenia. 10 stycznia 2019 r. w Powiatowej

 i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nakle Pan Mariusz Gratkowski bardzo interesująco omówił publikację  Wojciecha Jedliny - Jacobsona „Z ludem wielkopolskim przeciw zaborcom. Wspomnienia”, która w październiku 2018 r. ukazała się nakładem wydawnictwa Replika. Publikacja opracowana przez dra. Bartosza Kruszyńskiego to pamiętnik jednego z liderów powstania w północnej części kraju  Wojciecha Jedliny- Jacobsona.

Autor zamyka opisywane perypetie powstańcze w ramach czasowych od grudnia 1918 do połowy lutego 1919 roku. Opowiada, jak będąc jeszcze oficerem niemieckim, trafił w szeregi powstańców, jak objął zwierzchnictwo nad powstańczym „pospolitym ruszeniem” w Gnieźnie i jak zarządzał operacjami powstańców na terenach na północ od Gniezna. W książce wspomina też o swym pobycie w Nakle i spotkaniu z  komendantem oddziałów powstańczych w Nakle ppor. Edmundem Bartkowskim.

 „Z ludem wielkopolskim przeciw zaborcom. Wspomnienia” Wojciecha Jedliny - Jacobsona Pan Mariusz Gratkowski przekazał  bibliotece w darze i po jej opracowaniu dostępna będzie w placówce przy ul. Dąbrowskiego 20 w Nakle.

 

 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane
katalog online.jpg
ebooki.jpg
godziny otwarcia bibliotek.jpg
co gdzie kiedy.jpg
720.jpg
książka na telefon3.jpg
zaproponuj zakup4.jpg
blechacz.jpg
regionalia.jpg
facebook.jpg
polona.jpg
w bibliotece.jpg
bm pri pcz.jpg
pzb.jpg
visa.jpg