„Cztery płatki śniegu” w Potulicach
31.12.2018 Łukasz Walczyk 349

W przedświątecznej atmosferze (18 grudnia 2018 r.) odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w bibliotece w Potulicach. Tematem spotkania była książka Joanny Szarańskiej pt.: „Cztery płatki śniegu”. Panie z Klubu od razu stwierdziły, że jest to powieść „idealna na zimne, śnieżne grudniowe wieczory”. Akcja dzieje się w okresie chaosu świątecznego w jednym z bloków, gdzie śledzimy  codzienne zmagania, rozterki, smutki i radości osób tam mieszkających. Autorka ukazuje jak nie zatracić się w szale zakupów, sprzątania, gotowania i nie zapomnieć o prawdziwej istocie Świąt Bożego Narodzenia.

Klubowiczki serdecznie polecają zakup książki jako prezentu pod choinkę, ponieważ przepełniona jest miłością, ciepłem i nadzieją, że „w dzisiejszym świecie oddanym pogoni za karierą i pieniądzem jest jeszcze miejsce na rodzinę, szczere uczucia, zrozumienie i miłość”.

Następne spotkanie odbędzie się 29 stycznia 2019 r. o godz. 15.00 z książką Charlotte Lucas „Idealny rok”.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.