Ks. dr Michał Damazyn gościem biblioteki
30.11.2018 Łukasz Walczyk 91

Ks. dr Michał Damazyn, autor artykułów i książek z zakresu teologii duchowości i historii najnowszej gościł 29 listopada 2018 r. w nakielskiej książnicy. Tematem spotkania była czterotomowa publikacja „Bydgoszczan Portret Własny”, w której autor podjął się trudu spisywania losów  bydgoszczan - świadków II wojny światowej, zesłańców na Sybir, prześladowanych za przynależność do AK. ”To są ostatnie momenty, kiedy możemy zapytać świadków tamtych wydarzeń. Jeżeli oni tego nie powiedzą, to my nie będziemy pamiętać. Historia ma to do siebie, że lubi się powtarzać, kiedy bywa zapominaną” mówił goszczący w bibliotece kapłan.

O wydanym do tej pory cyklu poświęconemu bydgoszczanom autor powiedział: „Staram się, żeby to nie były tylko rozmowy, ale także źródło historyczne, dlatego zawsze proszę o recenzję historyka i teologa”.

Kończąc spotkanie jego bohater zdradził czytelniczkom, że pracuje nad piątym tomem książki. Osoby zainteresowane tą i innymi publikacjami ks. Michała Damazyna zapraszamy do biblioteki.