„Powieść wibrująca skrzydełkami pszczół i pachnąca miodem kapiącym z uli” na spotkaniu w Paterku
02.11.2018 Łukasz Walczyk 125

W środę, 24 października 2018 r. odbyło się spotkanie pań z Dyskusyjnego Klubu Książki w filii w Paterku. Jego tematem była klimatyczna książka Cristiny Caboni „Strażniczka miodu i pszczół”. Jest to piękna i przejmująca opowieść o młodej kobiecie, która wciąż poszukuje samej siebie. Znajduje cel i drogę życia wracając do miejsca, w którym „niegdyś spędziła swoje dzieciństwo i w którym czuła się po prostu szczęśliwa”. Bohaterka jest pszczelarką i wśród pszczół i miodu odnalazła swe szczęście. Ostatnie strony powieści autorka poświęciła opisowi różnych odmian miodu, pt. „Księga miodu”.

Panie stwierdziły, że warto przeczytać tę pozycję, „choćby dlatego, że jest przesiąknięta aromatem miodu w tak naturalny sposób, że aż chce się sięgnąć po słój płynnego złota”.

Następne spotkanie DKK odbędzie się 23 listopada o godz. 15.00 i omawiana będzie książka Lucasa Charlotte pt. „Idealny rok”.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.