„W bibliotece jest wesoło”
27.07.2018 Łukasz Walczyk 140

Od 9 do 20 lipca było gwarnie i wesoło w bibliotekach w Potulicach i Paterku. W tym czasie odbywały się zajęcia wakacyjne  „Z przyjaciółką książką i nie tylko”. Na podstawie książki „Bezpieczne dzieciaki” Agnieszki Nożyńskiej – Demianiuk  zawierającej najważniejsze zasady bezpieczeństwa dzieci dowiedziały się  jak bezpiecznie poruszać się po drodze, jak zachować się nad wodą czy jak bezpiecznie korzystać z Internetu. Baśnie oraz „Legendy europejskie” Marty Berowskiej zabrały uczestników zajęć w podróż „dookoła świata”. Zajęcia plastyczne pozwoliły na odkrycia manualnych zdolności. Kukiełki z patyków do lodów, filcowe zwierzątka z ruchomymi oczkami, modelinowe biedronki to prace uczestników zajęć. Dużo emocji było w czasie konkursu gier planszowych                  i układaniu puzzli.

Zajęcia zakończył długi, słodki „wąż cukierkowy” i wręczone nagrody książkowe.