Długoletnia bibliotekarka przeszła na emeryturę
19.07.2018 Redaktor 1247

W połowie lipca 2018 r. po 45 latach pracy, w tym 40 latach w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nakle nad Notecią, Pani Zdzisława Matylis przeszła na zasłużoną emeryturę.

Jej długoletnia praca w filii bibliotecznej w Paterku cieszyła się sympatią i uznaniem nie tylko tych, którzy cenią i kochają książkę, ale i tych, którzy w bibliotece mogli aktywnie spędzać czas rozwijając swoje pasje i zainteresowania.

To tutaj, w bibliotece w Paterku prężnie działa Dyskusyjny Klub Książki skupiający liczne grono miłośniczek literatury. Na comiesięcznych spotkaniach czytelniczki rozmawiają o przeczytanych książkach wymieniając się opiniami i uwagami. W klubie „Kreatywny kącik” zaś, osoby zainteresowane rękodziełem mogły spróbować swoich sił w zakresie takich technik jak: papierowa wiklina, biżuteria koralikowa, zdobienie techniką decoupage, filcowanie, rzeźba w drewnie i wiele innych. Tematyka zajęć była często związana z porą roku i Świętami.

Wiele działań Pani Zdzisława Matylis adresowała do najmłodszych czytelników organizując między innymi zajęcia biblioteczne w okresie ferii zimowych i wakacji letnich. W bibliotece dzieci aktywnie, twórczo i bezpiecznie spędzały wolny od nauki czas, rozwijając swoje zainteresowania i zdolności.

Na pożegnalnym spotkaniu w Paterku dyrektor oraz pracownicy Biblioteki podziękowali Pani Zdzisławie za wspólnie spędzone lata oraz za pełną zaangażowania pracę na rzecz popularyzacji czytelnictwa i rozwoju kultury.

Podziękowania za długoletnią i owocną współpracę złożyli również pracownicy Wiejskiego Domu Kultury wraz z kierownikiem Panem Pawłem Pałubickim, sołtys Paterka Pan Mariusz Malikowski oraz radny Pan Zdzisław Sell.

Zebrani przekazali też życzenia, aby nadchodzące lata, a wraz z nimi zmiany były pomyślne, by niosły ze sobą radość i spokój.