Szanowni Czytelnicy, uprzejmie informujemy, iż dla Państwa wygody w Wypożyczalni książek przy ul. Dąbrowskiego 20 uruchomiliśmy możliwość dokonywania opłat kartą płatniczą.
Długoletnia bibliotekarka przeszła na emeryturę
19.07.2018 Redaktor 1247
grafika

W połowie lipca 2018 r. po 45 latach pracy, w tym 40 latach w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nakle nad Notecią, Pani Zdzisława Matylis przeszła na zasłużoną emeryturę.

Jej długoletnia praca w filii bibliotecznej w Paterku cieszyła się sympatią i uznaniem nie tylko tych, którzy cenią i kochają książkę, ale i tych, którzy w bibliotece mogli aktywnie spędzać czas rozwijając swoje pasje i zainteresowania.

To tutaj, w bibliotece w Paterku prężnie działa Dyskusyjny Klub Książki skupiający liczne grono miłośniczek literatury. Na comiesięcznych spotkaniach czytelniczki rozmawiają o przeczytanych książkach wymieniając się opiniami i uwagami. W klubie „Kreatywny kącik” zaś, osoby zainteresowane rękodziełem mogły spróbować swoich sił w zakresie takich technik jak: papierowa wiklina, biżuteria koralikowa, zdobienie techniką decoupage, filcowanie, rzeźba w drewnie i wiele innych. Tematyka zajęć była często związana z porą roku i Świętami.

Wiele działań Pani Zdzisława Matylis adresowała do najmłodszych czytelników organizując między innymi zajęcia biblioteczne w okresie ferii zimowych i wakacji letnich. W bibliotece dzieci aktywnie, twórczo i bezpiecznie spędzały wolny od nauki czas, rozwijając swoje zainteresowania i zdolności.

Na pożegnalnym spotkaniu w Paterku dyrektor oraz pracownicy Biblioteki podziękowali Pani Zdzisławie za wspólnie spędzone lata oraz za pełną zaangażowania pracę na rzecz popularyzacji czytelnictwa i rozwoju kultury.

Podziękowania za długoletnią i owocną współpracę złożyli również pracownicy Wiejskiego Domu Kultury wraz z kierownikiem Panem Pawłem Pałubickim, sołtys Paterka Pan Mariusz Malikowski oraz radny Pan Zdzisław Sell.

Zebrani przekazali też życzenia, aby nadchodzące lata, a wraz z nimi zmiany były pomyślne, by niosły ze sobą radość i spokój.
 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane
katalog online.jpg
ebooki.jpg
godziny otwarcia bibliotek.jpg
co gdzie kiedy.jpg
720.jpg
książka na telefon3.jpg
zaproponuj zakup4.jpg
blechacz.jpg
regionalia.jpg
facebook.jpg
polona.jpg
w bibliotece.jpg
bm pri pcz.jpg
pzb.jpg
visa.jpg