Szanowni Czytelnicy, uprzejmie informujemy, iż dla Państwa wygody w Wypożyczalni książek przy ul. Dąbrowskiego 20 uruchomiliśmy możliwość dokonywania opłat kartą płatniczą.
W pierwszej połowie lipca było tu gwarno, radośnie i twórczo
19.07.2018 Redaktor 1134
grafika

Zakończył się wakacyjny cykl spotkań dla dzieci w Filii Dziecięcej przy ul. Bartkowskiego 1 w Nakle. Wspólnie spędzone dwa tygodnie były pełne wrażeń. Dzieci uczestniczyły w zajęciach pobudzających wyobraźnię i kreatywność, rozwijających zdolności plastyczne. Każdego dnia było „czytanie na dywanie”, gry i zabawy, rebusy i krzyżówki, a „kuferek badacza” i wakacyjne wędrówki z lupą i lornetką umożliwiły wspólne podpatrywanie przyrody i zwierząt.

„Wakacje z Koziołkiem Matołkiem” i świat komiksów to temat kolejnego spotkania. Tego dnia dzieci pracowały nad stworzeniem własnego komiksu, co okazało się to nie lada wyzwaniem, ale i wesołą zabawą.

Podczas wakacyjnych spotkań nie zabrakło elementów edukacyjnych. Ich uczestnicy z zainteresowaniem obejrzeli prezentację multimedialną pt. „Nakło dawniej i dziś” i odbyli pieszą wędrówkę po mieście odkrywając lokalne zabytki. Z kolei na zajęciach bogato ilustrowanych fotografiami, obrazami, wierszykami i fragmentami prozy dzieci usłyszały jak żyło się w dawnej Polsce.

„Patriota kto to taki ?” - to temat kolejnego spotkania podczas, którego wspólnie czytano wiersze polskich poetów dla dzieci z dwudziestolecia międzywojennego i układano z puzzli herb naszego miasta.

Spotkania w bibliotece to również okazja do integracji i pracy w grupie. Dzięki ciekawej formie i dynamice zajęć nie było mowy o nudzie. Wakacyjne zajęcia w bibliotece po raz kolejny potwierdziły, że Biblioteka nie jest cichym i nudnym miejscem. W pierwszej połowie lipca było tu gwarno, radośnie i twórczo.

  

 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane
katalog online.jpg
ebooki.jpg
godziny otwarcia bibliotek.jpg
co gdzie kiedy.jpg
720.jpg
książka na telefon3.jpg
zaproponuj zakup4.jpg
blechacz.jpg
regionalia.jpg
facebook.jpg
polona.jpg
w bibliotece.jpg
bm pri pcz.jpg
pzb.jpg
visa.jpg