Szanowni Czytelnicy, uprzejmie informujemy, iż dla Państwa wygody w Wypożyczalni książek przy ul. Dąbrowskiego 20 uruchomiliśmy możliwość dokonywania opłat kartą płatniczą.
Wakacyjne zajęcia w bibliotece w Trzeciewnicy
19.07.2018 Redaktor 1219
grafika

Dobiegły końca wakacyjne zajęcia dla dzieci zorganizowane od 2 do 13 lipca 2018r. przez bibliotekę w Trzeciewnicy. Był to czas wspólnych zabaw, kreatywnych zajęć, spotkań z literaturą i niespodzianek. Wyobraźnią, pomysłowością i kreatywnością wykazały się dzieci podczas zajęć plastycznych pt „Coś z niczego” i stworzyły z kartonów, krepy i pudełek oryginalne stwory, stworki i potworki oraz ułożyły o nich krótką historię. Zajęcia ph. „Literkowy zawrót głowy”, to zabawy z alfabetem polskim, zagadki językowe i kalambury literkowe. Z okazji Dnia Psa dzieci opowiadały o swoich pupilach, odpowiadały na zagadki, których bohaterami były znane bajkowe pieski, a na zajęciach plastycznych wykonały bohatera spotkania. Bawiły się także w bibliotecznego detektywa poszukując książek o pieskach. Natomiast zajęcia literacko – plastyczne pt. „Lato z wierszami Juliana Tuwima” przypomniały dzieciom najsłynniejsze wiersze poety, a „Cuda i dziwy” były inspiracją do ich zilustrowania. W filii odbywało się również głośne czytanie ph. „Dzieci czytają dzieciom”, a na zajęciach plastycznych „Robótki na każdą okazję” powstały kolorowe sowy. W czasie wakacyjnych spotkań rozmawiano także o zdrowym odżywianiu, a pogadankę wzbogaconą zagadkami i puzzlami, przeprowadziła pani Patrycja Machoń z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Nakle nad Notecią.

 

O bezpieczeństwie podczas wakacji i o tym, jak należy się zachować spotykając nieznajomego psa, opowiedzieli nakielscy policjanci. Atrakcją spotkania był policyjny pies -Diego. Wspólnie spędzony czas obfitował w zabawy w bibliotece. Dziękujemy pani Katarzynie Mikołajczak – dyrektorowi Niepublicznej Szkoły Podstawowej za wypożyczenie chusty animacyjnej. Miłą niespodziankę dzieciom sprawiła pani Krystyna Dawidowicz – sołtys Trzeciewnicy ofiarując słodycze i owoce, za które serdecznie dziękujemy.

 Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane
katalog online.jpg
ebooki.jpg
godziny otwarcia bibliotek.jpg
co gdzie kiedy.jpg
720.jpg
książka na telefon3.jpg
zaproponuj zakup4.jpg
blechacz.jpg
regionalia.jpg
facebook.jpg
polona.jpg
w bibliotece.jpg
bm pri pcz.jpg
pzb.jpg
visa.jpg