„Pan Cylinderek”- spotkanie autorskie z Margarett Borroughdame.
08.06.2018 Jolanta Dąbrowska 335

8 czerwca 2018 r. w filii bibliotecznej dla dzieci  przy ul. Bartkowskiego1 odbyło się spotkanie z Panią Margarett Borroughdame, autorką książek dla dzieci, w tym prozy, poezji oraz przedstawień dla najmłodszych. Nie obca jest też dla Niej dobroczynność, bowiem jest współfundatorką i prezesem fundacji edukacyjnej dla dzieci oraz członkiem wolontariatu międzynarodowego.
Autorka w bardzo ciekawy sposób opowiedziała o swojej twórczości, skupiając się głównie na książce pt. „Pan Cylinderek”, której przesłaniem jest samoakceptacja i umiejętność radzenia sobie z własnymi słabościami i niedoskonałościami. Lektura podpowiada też jak wady zamienić w zalety. W czasie spotkania pani Margarett towarzyszył Pan Cylinderek, maskotka uszyta na podstawie książki oraz cylinder, nakrycie głowy z dawnych czasów Uczestnicy spotkania zadawali autorce wiele pytań, na które bardzo chętnie i szczegółowo odpowiadała. Spotkanie przebiegało w pełnej ciepła i humoru atmosferze. Uczestniczyły w nim dwie klasy IV ze Szkoły Podstawowej Nr 2 z  opiekunami.