Zapraszamy na spotkanie z autorem „Baronówny” - sensacyjnej książki o agentce wywiadu
01.06.2018 Łukasz Walczyk 429

Dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nakle zaprasza na spotkanie autorskie z Michałem Wójcikiem, historykiem, autorem m.in. "Baronówny" - sensacyjnej książki o agentce wywiadu .

Spotkanie odbędzie się  w czwartek, 14 czerwca 2018 r. o godz. 17.00 w bibliotece przy ul. Bartkowskiego 1  w Nakle.

Wstęp wolny.

Michał Wójcik – historyk, dziennikarz. Wieloletni redaktor naczelny magazynu popularnonaukowego Focus oraz Focus Historia. Współtwórca programów historycznych dla TVN Warszawa, Discovery Historia, TVP Historia.

Za książkę Made in Poland o Stanisławie Likierniku, pierwowzorze literackiego Kolumba z powieści R. Bratnego otrzymał (wraz z Emilem Maratem) Nagrodę Historyczną „Polityki”. Współautor bestsellerowych Ptaków drapieżnych - historii likwidatora z AK Lucjana „Sępa” Wiśniewskiego, Ostatni. Historia cichociemnego Aleksandra Tarnawskiego, pseudonim Upłaz, Teraz ‘44. Historie. Autor wydanego w 2017 roku wywiadu-rzeki z Zofią Posmysz Królestwo za mgłą.

Jest również twórcą przygodowych książek historycznych dla dzieci: Porwanie króla czyli Olaf i Lena na tropie oraz Książęcy grobowiec czyli Olaf i Lena na tropie .

Jego ostatnia książka Baronówna. Na tropie Wandy Kronenberg to reporterskie śledztwo o agentce wywiadu.