Tydzień Wielkich Polaków
25.05.2018 Łukasz Walczyk 344

Ważną częścią działalności Biblioteki jest działalność edukacyjna, dlatego też prowadzona jest systematyczna współpraca ze szkołami i przedszkolami.

W dniach 21, 22, i 24 maja bibliotekę przy ul. Bartkowskiego 1 odwiedzali uczniowie dziewięciu klas Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stefana kardynała Wyszyńskiego w Nakle z katechetami Panią Katarzyną Dobosz i ks. Michałem Zawartowskim, by zgłębić wiedzę o patronie. Uczniowie uczestniczyli w lekcji bibliotecznej poświęconej postaci kardynała Stefana Wyszyńskiego, którego 37. rocznica śmierci przypada 28 maja. Kardynał Stefan Wyszyński był prymasem w czasach najtrudniejszych dla polskiego Kościoła. Był oparciem dla wszystkich, którzy marzyli o wolnej Polsce. Przeszedł do historii jako jedna z najwybitniejszych postaci XX wieku i pozostaje autorytetem dla współczesnych pokoleń.