„Książka – pożegnanie”
25.05.2018 Łukasz Walczyk 349

Majowe spotkanie (23.05.2018 r.) Dyskusyjnego Klubu Książki w nakielskiej bibliotece poświęcone było książce „Dasz radę. Ostatnia rozmowa” Joanny Podsadeckiej i ks. Jana Kaczkowskiego. Materiał do niej powstał w Sopocie, gdzie kilka ostatnich tygodni życia ksiądz przebywał pod opieką troskliwej rodziny. Joanna Podsadecka pisze, m.in.: „Ta książka jest Jego dowodem miłości do Państwa”.

Bez wątpienia jest to wywiad z bardzo wierzącym człowiekiem, umierającym kapłanem, głosicielem prawdy, dobra i piękna. Lektura zmusza do przemyśleń i nie da się zignorować żadnej z przedstawionych historii, przejść obojętnie obok żadnego z zadanych pytań. Kaczkowski miał dar mówienia o trudnych sprawach prostym językiem, chociaż niekiedy na trudne pytania odpowiadał w książce wymijająco, przez co czytelnik mógł poczuć niedosyt.
Następne spotkanie (20 czerwca br. godz. 16:00) poświęcone będzie książce Evy Woods „Sto dni szczęścia”. Zapraszamy do biblioteki.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki