„Tam, gdzie urodził się Orfeusz” - spotkanie dyskusyjne w Paterku
30.04.2018 Łukasz Walczyk 590

W bibliotece, 26 kwietnia 2018 r. Panie z Dyskusyjnego Klubu Książki omawiały powieść Ałbeny Grabowskiej. Autorka swoje wyjątkowe imię zawdzięcza bułgarskim korzeniom, to córka Bułgarki i Polaka, wychowana w Polsce. Z wykształcenia jest lekarzem, specjalizuje się w neurologii. Pisze powieści obyczajowe, których fabuła dotyczy głównie kobiet, jak również dla dzieci i młodzieży.

W omawianej przez klubowiczki książce zawarła wspomnienia o swoich wakacyjnych pobytach u babci w Rodopach, o życzliwych i otwartych mieszkańcach. Przedstawiła zwyczaje, wierzenia oraz regionalne przepisy na potrawy.

Panie polecają tę lekturę tym, którzy kochają książki podróżnicze, których interesuje folklor, historia i regionalna tożsamość Bułgarii.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.