„Polska- moja Ojczyzna”
25.04.2018 Łukasz Walczyk 132

Dnia 19.04.2018r. w bibliotece w Trzeciewnicy odbyły się zajęcia, w których uczestniczyły dzieci z oddziału przedszkolnego Niepublicznej Szkoły Podstawowej. Tematem spotkania była „Polska- moja Ojczyzna”. Przedszkolaki dowiedziały się jakie mamy symbole narodowe, legendy polskie i tradycje. Poznały wiersz W. Bełzy „Kto ty jesteś? Polak mały...” oraz wysłuchały utworu Cz. Janczarskiego pt. „Co to jest Polska?” Dzieci uczyły się jak dbać o swoją Ojczyznę oraz pielęgnować wartości patriotyczne. Wcześniej, 16.04.2018 odbyły się zajęcia pt „Mój kraj – Polska”, których uczestnikami byli uczniowie klasy III. Trzecioklasiści rozwiązywali krzyżówki, uzupełniali zadania i wskazywali na mapie Polski morze, niziny, wyżyny i góry oraz stolicę – Warszawę i rzekę Wisłę. Podsumowaniem zajęć był quiz „Co wiem o Polsce?”.