Kwietniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Potulicach
20.04.2018 Łukasz Walczyk 462

„Chciałbym mieć odwagę do pozostania wiernym sobie, zamiast żyć tak, jak oczekiwali tego ode mnie inni”. Cytat z książki Fabiana S. Kornera pt.: „Podróżnik do wynajęcia” był myślą przewodnią spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbyło się 17 kwietnia 2018 r. w bibliotece w Potulicach. Autor – fotograf, architekt trafił kiedyś na opis średniowiecznej tradycji wędrówek czeladniczych i sam zapragnął podróżować, zarabiając pieniądze pracując w różnych miejscach. Przemyślał sprawę i wyruszył, zwiedzając przez dwa lata 5 kontynentów i będąc zatrudnionym w 60 miejscach. Fabian Korner pisze w książce o sobie, o swoim postrzeganiu rzeczywistości, ale też sporo o krajach, w których był, o ich kulturze. Wspomina o ludziach, jakich spotkał na drodze wędrówki.

Po przeczytaniu lektury panie stwierdziły, że jest ona lekkim wspomnieniem z podróży, ale żeby w nią wyruszyć  trzeba mieć w sobie niesamowicie wiele odwagi. Klubowiczki polecają książkę na zbliżające się wakacje – „a może ruszyć w podróż? Jemu się udało, dlaczego by nie mnie…”

Następne spotkanie odbędzie się 29 maja 2018 r. o godz. 15.00 i omawiana będzie książka Nicholasa Sparksa „We dwoje”.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.