O miłości, prawdzie i przebaczaniu
13.04.2018 Łukasz Walczyk 68

Dnia 12 kwietnia bibliotekę przy ul. Bartkowskiego odwiedziła kolejna grupa uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. kardynała Stefana Wyszyńskiego w Nakle z opiekunami p. Katarzyną Dobosz i ks. Michałem Zawartowskim. Uczniowie uczestniczyli w lekcji bibliotecznej poświęconej postaci ks. Jerzego Popiełuszki. Młodzież usłyszała, że kapłan mimo szykan i prześladowań pozostał wierny swoim ideałom, a swoją posługą pokazywał, że zwykła praca duszpasterska wykonywana z miłością i oddaniem ludziom, do których jest się posłanym, może owocować w sposób przekraczający nasze ludzkie wyobrażenia.

W dniu dzisiejszym obchodzony jest Dzień czekolady, niespodzianką dla uczniów była krótka prezentacja o czekoladzie, rodzaje i sposób wykonywania. Na koniec każdy z uczestników został poczęstowany słodkim przysmakiem.