Jak szybko mijają lata….
26.03.2018 Łukasz Walczyk 580

Po  ponad 40-stu latach pracy, 25 marca 2018 r. zakończyła aktywność zawodową i przeszła na emeryturę  Pani Maria Grzeszczak. Od  1 grudnia 1981 roku pracowała w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nakle Filii bibliotecznej w Ślesinie zyskując sympatię i uznanie czytelników.

Kierowana przez Nią placówka pełniła  nie tylko funkcje tradycyjnie przypisane bibliotekom, była  też miejscem przyjaznych spotkań o charakterze edukacyjnym, kulturalnym i artystycznym,  integrując miejscową społeczność. To tutaj,  do biblioteki chętnie przychodzili seniorzy, by dzielić się wspomnieniami z bogatej historii Ślesina, a miłośniczki literatury  w Dyskusyjnym Klubie Książki rozmawiały o przeczytanych lekturach.

Wiele działań w zakresie upowszechniania czytelnictwa, kultury i edukacji Pani Maria Grzeszczak kierowała do najmłodszych czytelników. Współpracując na co dzień ze szkołą i przedszkolem systematycznie organizowała lekcje  biblioteczne, głośne czytanie, zajęcia literackie , świetlicowe i  plastyczne. Dorosłych czytelników wprowadzała w świat internetu organizując   kursy komputerowe.

Pani Maria Grzeszczak od wielu lat aktywnie działa też  m.in. w Towarzystwie Miłośników Kultury Ludowej „Doman” oraz Katolickim Stowarzyszeniu „Civitas Christiana”.

W piątek, 23 marca 2018 r. na spotkaniu w Filii bibliotecznej w Ślesinie dyrektor i współpracownicy podziękowali Pani Marii Grzeszczak za wspólnie spędzone lata  życząc, aby czas wolny od pracy zawodowej pozwolił na realizację wielu planów, zamierzeń i pasji.