„Kobieta na schodach” Bernharda Schlinka – powieść znakomita?
16.03.2018 Łukasz Walczyk 668

Powieść autora bestsellerowego "Lektora" była omawiana w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki w nakielskiej bibliotece w środę, 14-go marca 2018 r. Zdania na temat tej powieści były podzielone.

Można powiedzieć, że książka momentami intryguje i zachęca do dalszego czytania, ale też sposób narracji jest czasami chaotyczny przez co trzeba się chwilę zatrzymać. Nic nie jest w niej oczywiste i przewidywalne, stąd cytat „spodziewaj się niespodziewanego”. Warto wspomnieć, że w lekturze podjęty jest temat miłości trzech diametralnie różniących się mężczyzn do jednej kobiety, odrzucenia i śmierci.

Kolejny raz spotykamy się 18 kwietnia o godz. 16:00, a omawiać będziemy książkę Agaty Kołakowskiej „We dnie, w nocy”.