"Książki- sens życia każdego książkoholika"
27.02.2018 Łukasz Walczyk 822

W środę  21 lutego 2018 r. w bibliotece przy ul. Dąbrowskiego 20 po raz kolejny spotkały się uczestniczki  Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem rozmowy toczyły się wokół książki "Księgarnia spełnionych marzeń" Katariny Bivald.

Główną bohaterka powieści jest dwadziestoośmioletnia  Szwedka Sara, która nigdy dotąd nie opuszczała swojego kraju. Jej wielką pasją jest literatura, która stanowi swego rodzaju ucieczkę przed szarą i nudną rzeczywistością. Przygody przeżywa jedynie wraz z bohaterami przeczytanych  książek. Kiedy zamknięta zostaje księgarnia, w której pracuje, przyjmuje zaproszenie od Amy,  nieznajomej kobiety z małego, sennego amerykańskiego miasteczka. Panie od kilku lat piszą do siebie listy wymieniając się ulubionymi powieściami. Niestety nie dane im jest się spotkać, ponieważ zanim Sara dotrze na miejsce jej znajoma umiera. Dziewczyna zagubiona w nowym środowisku stawia wszystko na jedną kartę i otwiera małą księgarnię. Nie zdaje sobie nawet sprawy jak bardzo ta decyzja zmieni jej życie.

Zdaniem klubowiczek historia Sary jest dość przewidywalna, monotonna i trochę naiwna. Raczej nie pozostaje na długo w pamięci i niestety nie zachwyca. Uczestniczki spotkania zauważyły również, że same często uciekamy w wykreowany przez autora świat. Przyglądając się życiu bohaterów uciekamy od codziennych trosk i zmartwień. Jednak prawdziwe życie jest pełne pięknych niespodzianek.

Wszystkich "książkożerców" :-) zapraszamy na nasze spotkania. Kolejne już 14 marca, a dyskutować będziemy o "Kobietę na schodach" Bernharda Schlinka.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.