Feryjne misz-masz w Filii Ogólnej
20.02.2018 Łukasz Walczyk 654

Tegoroczne zajęcia feryjne dla dzieci w Filii Ogólnej  na Os. Łokietka w Nakle odbywały się w pierwszym tygodniu ferii w godz. 13.00 do 16.00. Na początku  porozmawiano z młodymi czytelnikami o zasadach bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw i warunkach bezpiecznego poruszania się po drogach po zapadnięciu zmierzchu. Każdego dnia  w bibliotece uczestnicy wysłuchali krótkiego fragmentu baśni „ Ali Baba i czterdziestu rozbójników”, co uwieńczone zostało pracami przedstawiającymi  znane postacie z baśni. Na zajęciach powstały też piękne walentynkowe serduszka i plakat. Dzieci z dużą wprawą i zaangażowaniem wykonały kolorowe etui na telefony z filcu. Chętnie uczyły się deklamacji znanych, trochę zapomnianych już wierszy dla dzieci np. „Kto ty jesteś ? Polak mały!”  czy  „Chory kotek”. Była to okazja, aby przybliżyć w kilku słowach  ich autorów : Władysława Bełzę i Stanisława Jachowicza. Dzieci uczestniczyły także w ciekawych zajęciach, które przeprowadziła p. K. Baczyńska, nauczycielka  nauczania wczesnoszkolnego i informatyki.

Dowiedziały się skąd się bierze agresja w Internecie i jak nie zostać jej ofiarą. Podczas pracy w grupach  uczniowie wykonali tematyczne plakaty, a zwieńczeniem zajęć było rozwiązanie quizu on-line dotyczącego cyberprzemocy.

Wspólnie spędzony czas w bibliotece obfitował w różnego rodzaju zabawy ruchowe i umysłowe, zabawy słowem i gry stolikowe, był  także okazją do integracji wszystkich uczestników zajęć.