O kulisach pracy w telewizji na DKK w Trzeciewnicy
02.02.2018 Jolanta Dąbrowska 450

Dnia 1 lutego 2018 r. odbyło się spotkanie DKK w Trzeciewnicy. Tym razem omawiana była książka „Pewna pani z telewizji” Anny Mentlewicz. Autorka jest dziennikarką związaną z TVP, twórczynią takich programów telewizyjnych, jak m.in. „Rower Błażeja”, czy „Luz”, współtworzyła programy „Sprawa dla reportera” i „Świat się kręci”. Pisze sztuki teatralne, monodramaty, słuchowiska radiowe i dialogi do seriali. W 2016 wydała książkę „Pewna pani z telewizji”, której kontynuacją jest „Zemsta na ekranie”.

W powieści omawianej na DKK, główna bohaterka Stella Lerska jest sławną dziennikarką telewizyjną. Jej program cieszy się wielką popularnością, a ona sama zmaga się z depresją po śmierci ukochanej osoby i poświęca się pracy nad swoim talk show. Nie interesują ją bankiety i spotkania towarzyskie.
Panie stwierdziły, że A. Mentlewicz wspaniale opisała intrygi, kłamstwa, pogoń za karierą. To dobra fascynująca powieść o świecie mediów. Klubowiczki chcą również przeczytać drugą część powieści, aby poznać dalsze losy Stelli Lerskiej.

Na kolejne spotkanie DKK zapraszamy 28 lutego 2018 o godz. 1600. Przedmiotem dyskusji będzie książka  K. Kołczewskiej „Odzyskać utracone”.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.