O kulisach pracy w telewizji na DKK w Trzeciewnicy
02.02.2018 Jolanta Dąbrowska 865
grafika

Dnia 1 lutego 2018 r. odbyło się spotkanie DKK w Trzeciewnicy. Tym razem omawiana była książka „Pewna pani z telewizji” Anny Mentlewicz. Autorka jest dziennikarką związaną z TVP, twórczynią takich programów telewizyjnych, jak m.in. „Rower Błażeja”, czy „Luz”, współtworzyła programy „Sprawa dla reportera” i „Świat się kręci”. Pisze sztuki teatralne, monodramaty, słuchowiska radiowe i dialogi do seriali. W 2016 wydała książkę „Pewna pani z telewizji”, której kontynuacją jest „Zemsta na ekranie”.

W powieści omawianej na DKK, główna bohaterka Stella Lerska jest sławną dziennikarką telewizyjną. Jej program cieszy się wielką popularnością, a ona sama zmaga się z depresją po śmierci ukochanej osoby i poświęca się pracy nad swoim talk show. Nie interesują ją bankiety i spotkania towarzyskie.
Panie stwierdziły, że A. Mentlewicz wspaniale opisała intrygi, kłamstwa, pogoń za karierą. To dobra fascynująca powieść o świecie mediów. Klubowiczki chcą również przeczytać drugą część powieści, aby poznać dalsze losy Stelli Lerskiej.


Na kolejne spotkanie DKK zapraszamy 28 lutego 2018 o godz. 1600. Przedmiotem dyskusji będzie książka  K. Kołczewskiej „Odzyskać utracone”.

 

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

 


Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane
katalog online.jpg
ebooki.jpg
godziny otwarcia bibliotek.jpg
co gdzie kiedy.jpg
książka na telefon3.jpg
zaproponuj zakup4.jpg
blechacz.jpg
regionalia.jpg
facebook.jpg
polona.jpg
w bibliotece.jpg
bm pri pcz.jpg
pzb.jpg