Święto Dziadków na oddziale ZOL szpitala w Nakle.
24.01.2018 Jolanta Dąbrowska 221

Przypadające w styczniu Święto Babci i Dziadka wpisało się już na stałe w kalendarz polskich rodzin. Wszystkie wnuki bez względu na wiek pamiętają o swoich kochanych dziadkach.

Tradycją już się stało, że na zaproszenie pracownika biblioteki przy szpitalu seniorów Zakładu Opiekuńczo Leczniczego nakielskiego szpitala odwiedzają uczniowie SP nr4 w Nakle.

Tego roku, 23.01. uczniowie kl. V b wraz z wychowawczynią i bibliotekarką filii przy szpitalu odwiedzili pensjonariuszy ZOL. Dzieci przygotowały piękne, kolorowe kwiaty z bibuły, które wręczały seniorom, życząc im dużo zdrowia. Deklamowały wiersze o ich święcie oraz wspólnie zaśpiewano kolędę. Dla starszych, schorowanych osób była to  miła i wzruszająca wizyta. Pensjonariusze ZOL bardzo potrzebują towarzystwa szczególnie w wyjątkowych świątecznych dniach aby na moment  zapomnieć o swej niedyspozycji spowodowanej chorobą, podeszłym wiekiem, często też samotnością. Pani terapeuta ZOL  podziękowała uczniom za pamięć i odwiedziny. Na zakończenie wizyty dzieci zostały obdarowane słodkościami.